Zniżki i zwyżki podczas ubezpieczenia samochodu

Autorem artykułu jest Tomasz Galicki


Ubezpieczenie OC samochodu jest ubezpieczeniem obowiązkowym, jesteśmy zobligowani do płacenia go, dlatego najlepiej zrobić wszystko, aby opłaty te maksymalnie zminimalizować.

oc i ac

I właśnie dlatego, w dzisiejszym artykule wyjaśnimy, za co można uzyskać wiele zniżek i za co można dostać w bonusie wysokie zwyżki. Zacznijmy jednak od tej przyjemniejszej kwestii.


Za co nalicza się zniżki na ubezpieczenie OC?

1. Za wiek wyższy niż 25 lat. Nieważne, ile lat masz prawo jazdy, ważne, że ukończyłeś 25 lat. Niektórzy uważają ten przepis za niesprawiedliwy, gdyż bez względu na to, czy w wieku 25 lat ma się prawo jazdy siedem lat czy rok, zniżki przed tym okresem nie naliczają się. Warto to jednak sprecyzować. Tu nie chodzi o staż kierowcy, ale o jego młody wiek, podczas którego często popisuje się brawurową jazdą, która już bezpieczna nie jest.


2. Za nie powodowanie wypadków i kolizji. To dość oczywiste, jeśli jeździsz bezbłędnie, towarzystwa ubezpieczeniowe wrzucają Cię do worka „obniżona grupa ryzyka” - dzięki temu możesz liczyć na 60% zniżki.


3. Za pakiet ubezpieczeń. Jeśli poza OC, bierzesz też AC i więcej, zostawiasz w TU więcej pieniędzy, dzięki czemu nagradzają się nawet 20 procentową zniżką.


4. Jeśli jesteś kobietą. Powszechnie uważa się, że kobiety nie mają we krwi popisywania się i jeżdżą znacznie bezpieczniej, dlatego honoruje się je dziesięcioprocentową zniżką na ubezpieczenie OC.


5. Jeśli masz nowy samochód. Jeśli Twój samochód dopiero co wyjechał z salonu, możesz liczyć na nawet 10% zniżki na ubezpieczenie. Nowy samochód=bezpieczniejszy samochód.


6. Za zapłacenie całej kwoty naraz. Mimo iż ubezpieczalnie umożliwiają płatność za ubezpieczenie w ratach,w praktyce bardziej opłaca się zapłacić całość od razu – można wtedy otrzymać 10% zniżki.


Za co nalicza się zwyżki na ubezpieczenie OC?


1. Częste szkody, kolizje wypadki. Nie ma się co dziwić. Im bardziej niebezpiecznie jeździsz, tym więcej za to zapłacisz. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie są głupie. Częste szkody mogą Cię kosztować nawet 250% wartości ubezpieczenia!


2. Przewożenie większej ilości osób. Jeśli Twój samochód mieści więcej, niż 8 osób, możesz liczyć się z tym, że za ubezpieczenie będziesz mógł zapłacić nawet 200% jego wartości.


3. Za stary samochód. Auto, które ma więcej, niż 10 lat, jest samochodem coraz bardziej niebezpiecznym i niepewnym. Dlatego właśnie musisz liczyć się z tym, że będziesz musiał za nie zapłacić nawet o 100% więcej.


4. Za krótki staż. Jeśli masz prawo jazdy krócej, niż trzy lata, w świetle towarzystwa ubezpieczeniowego nie potrafisz jeszcze wystarczająco dobrze jeździć. Dlatego możesz być zmuszony do zapłaty nawet 80% więcej.


5. Za to, że Twoim samochodem jeździ osoba, która nie ukończyła 25 lat. Jeśli masz dziecko i ma ono prawo jazdy oraz regularnie korzysta z Twojego samochodu, możesz zostać „ukarany” zwyżką w wysokości 10%.


Jak widać, nie jest łatwo. Należy pamiętać, aby odpowiednio zorientować się i porównać ceny w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych, gdyż w każdym z nich będziemy mieli do czynienia z innym sposobem naliczania składek.
_ _ _ _ _

T.G.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:


Udostępnij:

Tweetnij