Początkujący przedsiębiorca a usługi księgowe

Autor: mumin2k


Każdy początkujący przedsiębiorca wie, ile nakładów finansowych jest potrzebnych, aby rozkręcić własny biznes. Szczególnie w początkowej fazie rozwoju firmy właściciel musi liczyć się z każdym groszem, bo to czas, gdy do interesu się dokłada, a zysków na razie próżno szukać.
 

Czy warto zatrudnić profesjonalne biuro rachunkowe?


Początkujący przedsiębiorca oszczędza więc na wszystkim – zatrudnia minimalną ilość pracowników, wybiera najtańszy lokal i współpracuje tylko z tymi, którzy oferują mu najtańsze rozwiązania. Nierzadko zdarza się, że właściciel większość rzeczy robi sam – począwszy od remontu lokalu, poprzez osobiste dostarczanie towaru, a na samodzielnym rozliczaniu księgowym skończywszy. Jednak nasuwa się pytanie: czy warto samodzielnie prowadzić księgowość firmy, gdy nie jest się zawodowym księgowym? Usługi księgowe to koszt oscylujący w granicach 700-2500 tysiąca złotych dla niewielkiej firmy. Ceny są oczywiście bardzo zróżnicowane w zależności od rodzaju i wielkości firmy. Uzależnione są także od branży firmy oraz ilości wymaganej dokumentacji.

Błędy popełniane przez przedsiębiorców


Początkujący przedsiębiorca, próbujący zaoszczędzić na wszystkim, na czym się da, sam zajmuje się księgowością albo powierza to znajomej osobie, która trochę się na tym zna. Jednak w przypadku prowadzenia firmy „trochę” nie wystarczy. Za przestępstwa podatkowe, nawet te popełnione nieświadomie lub wynikające z czyjeś pomyłki, można ponieść dotkliwe konsekwencje. Dlatego, mimo, że usługi księgowe wymagają pewnych nakładów finansowych, nie warto na nich oszczędzać. Konsekwencje tego mogą być o wiele bardziej dotkliwe finansowo. Dlaczego warto zatrudnić profesjonalne, ale i tanie biuro rachunkowe w Warszawie? Przede wszystkim zyskuje się pewność, że dokumentacja będzie prowadzona w sposób rzetelny i solidny, a wszelkie rozliczenia i przekazanie dokumentów do urzędu odbędzie się terminowo. Biuro rachunkowe w Warszawie, w Białołęce czy w jakimkolwiek innym mieście zapewni profesjonalne usługi – w końcu zatrudnia zawodowców z różnych obszarów księgowości. Koszty powierzenia księgowości firmie zewnętrznej są dość duże, szczególnie dla firmy, która dopiero rozkręca swą działalność, jednak w większości przypadków jest to i tak bardziej opłacalne niż zatrudnienie księgowej.
_ _ _ _
 
Artykuł pochodzi z serwisu shout.pl

3 komentarze:

sklep.mrp.krakow pisze...

Początki są zawsze trudne. Najważniejsze to się nie poddawać.

Kasia Spych pisze...

Zatrudnianie księgowej na cały etat opłaca się tylko w przypadku naprawdę dużych firm, bo w przypadku tych mniejszych po prostu szkoda pieniędzy na utrzymywanie kolejnego stanowiska pracy, odprowadzanie składek itp. Biuro rachunkowe jest moim zdaniem optymalne, ponieważ gwarantuje różnorodne usługi i to za przystępną cenę.

Daremne Żale pisze...

W tym zakresie na własnej skórze przekonałem się dwóch rzeczy. Pierwsza - prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą da się również samodzielnie prowadzić księgowość. Druga - nie warto dla 200 zł oszczędności miesięcznie tracić czasu na poznawanie czegoś, co nie przynosi korzyści finansowych i zajmuje sporo czasu, który powinno się poświęcić na zarabianiu pieniędzy a nie pozornym ich oszczędzaniu. Dzisiaj z własnego doświadczenia wiem, że warto powierzyć takie sprawy specjalistom choćby dlatego, że dzięki ich wiedzy można zaoszczędzić więcej pieniędzy niż te usługi nas kosztują (przede wszystkim wszelkie porady z zakresu rozliczania kosztów przedsiębiorstwa). A czas zaoszczędzony na poznawaniu tajników księgowości warto wykorzystać na rozwijanie własnego biznesu.


Udostępnij:

Tweetnij